Vampire Ladies
Очаквайте
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 5 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 5 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 123, на Вто Юли 14, 2015 12:56 am
Latest topics
БГ Фен преводи:
Проклятието над Прогонващия духове Dndudd10

Проклятието над Прогонващия духове 12624010
Посещаемост на форума

Проклятието над Прогонващия духове

Go down

Проклятието над Прогонващия духове Empty Проклятието над Прогонващия духове

Писане by midnight__sun on Нед Дек 06, 2015 7:36 am

Проклятието над Прогонващия духове D0b4d0b6d0bed183d0b7d0b5d184-d0b4d0b8d0bbd0b5d0b9d0bdd0b8-d0bfd180d0bed0bad0bbd18fd182d0b8d0b5d182d0be-d0bdd0b0-d0bfd180d0bed0b3d0be

Ревю :

Гледах филма „Седмия син”, още когато излезе по кината и доста ми хареса. Затова реших да прочета и поредицата. Като цяло книгата „Проклятието над Прогонващия духове” е интересна и увлекателна за стила си. Чете се бързо и не натоварва.

В началото на книгата, един от братята на Прогонващия духове е хванат от опасен богърт и Томас трябва да отиде и да помогне, но сам, защото учителят му е прекарал тежка болест. Така Томас успява да плени първия си богърт.

Истинските беди обаче започват, когато двамата отиват в Прийстаун, за погребение и за да довършат едно чудовище, което преди години Прогонващия духове не е могъл да убие или както го наричат - Изчадието. Когато пристигат в Прийстаун, трябва да се разделят и Томас вижда Алис пленена, окована и чакаща присъда от Инквизиторът. Докато той крои планове как да й помогне, Инквизиторът пленява Прогонващия духове. Сега хората, на които трябва да помогне стават двама, а докато Томас спасява Алис, тя успява да освободи Изчадието.

Тук започва може би най-трудната борба на Томас до момента. А аз ще спра до тук с разказа на сюжета, за да не издам нещо важно. Имаше обаче едно нещо, което не ми стана ясно и това е възрастта на Томас. В началото се спомена, че е на тринадесет години, но някак това не ми се връзваше със силния и безстрашен мъж, който се описваше. Така и не разбрах на колко години е всъщност, но като се изключи това, книгата си я биваше.

Въпреки това, бих и дала 3 от 5 точки, може би, защото някак не успях да се потопя докрай в обстановката и някак нещо не ми достигна, но като цяло книгата ми хареса. 

midnight__sun
midnight__sun
Победител
Победител

Female Дата на регистрация : 20.12.2014

Върнете се в началото Go down

Проклятието над Прогонващия духове Empty Re: Проклятието над Прогонващия духове

Писане by Evitta_Cullen on Сря Дек 09, 2015 10:15 pm

Гледала съм филма и ми хареса,но книгите не съм ги чела.Първата книга я имам, стои и си чака реда да бъде прочетена.Да кажем ,че тя бе от онези покупки които хващаш с намаление и си я взимаш без да си го запланувал.
Твоето ревю ме подсети ,че е крайно време да и отдам нужното внимание.
Когато започна да я чета ще следя зорко за въпроса относно годините на Томас,че ми стана дерт и на мен  Ordinarily_17
Evitta_Cullen
Evitta_Cullen
Победител
Победител

Female Дата на регистрация : 18.03.2010
Живея в : Форкс

Върнете се в началото Go down

Проклятието над Прогонващия духове Empty Re: Проклятието над Прогонващия духове

Писане by midnight__sun on Пон Дек 14, 2015 12:57 am

Ако разгадаеш мистерията пиши.  Chuckle
midnight__sun
midnight__sun